Hledání keší 

 

Jak keš vypadá?

Keše mohou mít různou velikost i vzhled. Můžeš se setkat s malými i velkými kešemi z plastu nebo kovu, ale i s takovými, které vypadají jako kámen. Takže, jak lze keš najít?

Prvním krokem je získat představu o velikosti keše. Velikost krabičky je ukázána na stránce keše. Základní přehled velikostí keší je popsán níže. Ber však na vědomí, že toto jsou pouze příklady; velikosti se mohou lišit.

Ikona keše velikosti Micro Micro - Krabička o objemu menším než 100ml. Nejčastěji se můžeš setkat s krabičkami od filmů do fotoaparátu. Tyto keše většinou obsahují pouze logbook. Nano keše jsou podkategorií Micro keší - mají objem menší než 10ml a obsahují pouze malý logbook.
Ikona keše velikosti Small Small - Objem 100ml nebo větší, ale méně než 1l. Například krabička, do které si dáváš svačinu.
Ikona keše velikosti Regular Regular - Objem 1l nebo větší, ale méně než 20l. Například plastová krabička ve velikosti krabice od bot.
Ikona keše velikosti Large Large - Objem 20l a více. Například velký plastový kbelík.
Ikona keše jiné velikosti Other - Velikost keše by mohla být napsána v listingu.

Keše o velikosti Small, Regular a Large často obsahují předměty určené k výměně.

Pokud se chceš dozvědět více o tom, co můžeš od keší očekávat, můžeš zhlédnout naše videa Selecting Your First Cache a Finding Your First Cache nebo si pročíst našeho průvodce.

Co se v keši ukrývá?

Keš vždy obsahuje logbook, do kterého zapíšeš svoji návštěvu. Větší keše mohu obsahovat také předměty určené k výměně mezi cachery. Pamatuj však na to, že když si z keše něco vezmeš, zanechej v ní něco ve stejně nebo vyšší hodnotě. Doporučuje se, aby byly jednotlivé předměty zabaleny do sáčku a nepodléhaly tak okolním vlivům.

Často se můžeš setkat s tzv. trackovatelnými předměty. Tyto předměty jsou také součástí hry Geocachingu. Více se o nich můžeš dozvědět zde.

Co by v keši nemělo být?

Geocaching hrají lidé všech věkových kategorií. Proto si rozmysli, co do keše vkládáš. V keši by neměly být výbušniny, munice, nože, drogy a alkohol. Vždy také respektuj zákony dané země.

Nedávej prosím do keše jídlo ani silně vonící předměty. Zvířata mají mnohem lepší čich než lidé a kdyby jim keš zavoněla, mohly by ji rozžvýkat a zničit.

Jak keš najdu a co bych měl po jejím nalezení udělat?

Je mnoho věcí, které bys měl o hledání keší vědět. Například to, že souřadnice vypočítané GPS zařízením mají odchylku kvůli technickým omezením. GPS přístroj tě tak může zavést docela blízko na dané místo, ale pak už se musíš spoléhat na své vlastní oči. Můžeš se podívat na toto video o hledání keší nebo si přečíst našeho průvodce.

Jakmile keš najdeš, zapiš se do logbooku. Můžeš si z keše také vzít nějaký předmět - jen tam místo něj nechej něco ve stejné nebo vyšší hodnotě. Poté se ujisti, že jsi do keše vše vrátil a vrať krabičku na své původní místo. Nakonec navštiv listing keše a zaloguj svůj nález.

Mohu keš přesunout?

Nepřemísťuj keš z její původní pozice. Pokud máš pocit, že krabička není na svém místě, napiš prosím majiteli keše e-mail nebo napiš log na listing keše. Majitelé keší jsou za její stav a umístění zodpovědní.

Co bych měl udělat když zjistím, že se keš ztratila?

Pokud keš na daném místě nenajdeš, zaloguj prosím log "Didn't find it" - majitel keše tak bude upozorněn. Majitelé keší, u kterých se množí logy "Didn't find it", by měli keš zkontrolovat, zda nebyla ztracena nebo odcizena.

Když zjistíš, že má keš nezvykle mnoho "Didn't find it" logů, kontaktuj prosím místního reviewera nebo nás. Spoléháme se na Geocaching komunitu, že nám dají vědět vždy, když s keší není něco v pořádku.

Jak zaloguji svůj nález?

Instrukce, jak zalogovat log "Found it", najdeš zde. Pokud chceš odeslat jiný typ logu, jako například "Didn't find it" nebo poznámku, postupuj úplně stejně, ale s jedním malým rozdílem; namísto typu "Found it" si vyber typ jiný.