Začínáme 

 

Jakou keš bych si měl vybrat na své první cestě za keškami?

Typ keše: Tradiční Ikona tradiční keše

Obtížnost: 1 Ikona hvězdičky obtížnosti 1

Velikost keše: Regular nebo Large Ikona keše velikosti Regular Ikona keše velikosti Large

Taky by ses měl podívat na nedávné logy na stránce keše (neboli listingu keše). Takto většinou zjistíš, zda je keš na svém místě a dá se najít. Logy s usměvavým obličejem značí, že uživatel keš nalezl. Ikona usměvavého obličeje

Vyhledávání keší

Keše můžeš vyhledávat podle polohy nebo GC kódu (unikátního kódu, který je přiřazen ke každému listingu keše). Vyhledávat můžeš z hlavní stránky, ze stránky Najít a založit keš anebo ze stránky pokročilého vyhledávání. Uživatelé s Prémiovým členstvím si mohou nechat výsledky hledání seřadit podle počtu bodů oblíbenosti, obtížnosti, terénu atd.

Přenášení souřadnic do GPS zařízení

Metoda přenášení souřadnic do tvého GPS zařízení se může lišit v závislosti na typu zařízení.

Zadávání souřadnic ručně

Pokud tvé GPS zařízení nelze připojit k počítači, budeš muset zadat souřadnice do zařízení ručně. Tento proces se liší v závislosti na typu zařízení, proto si pročti jeho manuál.

Přenesení souřadnic do GPS

Pokud máš zařízení DeLorme, Magellan nebo Garmin, která se dají připojit k počítači, můžeš k přenesení listingu keše do tvého GPS zařízení využít funkci "Přenést do GPS". Při prvním použití této funkce budeš vyzván k nainstalování patřičného pluginu do svého GPS přístroje.

Stažení LOC nebo GPX souboru

Pokud se tvé GPS zařízení dá připojit k počítači, můžeš si listing keše stáhnout jako LOC soubor (Základní členství) nebo GPX soubor (Prémiové členství). LOC soubor obsahuje základní informace o keši, a to její souřadnice, název a hodnocení obtížnosti a terénu. GPX soubory jsou dostupné pouze pro uživatele s Prémiovým členstvím a obsahují navíc popis keše, hint a posledních 20 logů. Uživatelé s Prémiovým členstvím mohou v jednom GPX souboru stáhnout až 1000 keší, a to za pomocí funkce Pocket Query.

Pro čtení LOC nebo GPX souborů budeš u většiny GPS zařízení potřebovat stáhnout plugin třetí strany. Některá zařízení, jako například Magellan Triton a Garmin Colorado, však umí číst GPX soubory již od výrobce.